Hubnutí?

30. března 2010 v 18:41 |  Různé
Chcete zhubnout?

- Připadáte si tlustí?
- Nevejdete se do kalhot?
- V trošku upnutějším tričku vám koukají špeky? Asi tak....?

špeky
... 1. Buď přestanete jíst..
... 2.Začnete cvičit...
Ani jedna z těchto možností není úplně bezvadná. Přestat jíst nebo-li ztrácení tělesné hmotnosti klesá pod obvyklou úroveň, kdy poškozuje zdraví, kdy příjem energie nepokrývá energetickou potřebu organizmu. Tělo se totiž nebude mít čím živit proto začne požírat samo sebe.

Např.: řeknete si : Od Teď budu 14 dní držet dietu ať zhubnu. Za 14 dnů si zase řeknete : Tak držel/a jsem dietu 14 dní proto si ted můžu dopřát to co sem si nedopřál/a. Tomuto se říká "jojo efekt" Vy sice jste drželi dietu ale až zase začnete jíst (více) přiberete ještě víc kil než jste měli před dietou. Takže je nejlepší když nebudete obelhávat vlastní mozek tím že to nemůžete jíst protože je to moc tučný ale dáte si jenom poloviční dávku.
Tím zhubnete polovinu toho co by jste normálně snědli.


Cvičit?
Ano ale ne aby jste se uháněli moc. Hodina a půl denně úplně stačí. Pokud jste žena a budete třeba půl hodiny běhat, tak si nemyslete že jste schodila 5 kilo. U žen se tukové buňky začnou
vylučovat až po půl hodině.

Hubnutí může skončit u tzv. ANOREXIE či MENTÁLNÍ ANOREXIE -> duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle.

Mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety života, ale může se objevit dříve i později. Často začíná jako reakce na nějakou novou životní situaci či událost, se kterou se daný jedinec nedokáže vypořádat (přechod na střední či vysokou školu, rozvod rodičů, úmrtí v rodině apod.).
Pro anorexii je charakteristické snižování hmotnosti úmyslně vyvolané daným jedincem, které vyvolává jednak snižováním příjmu tekutin a potravy, dále zvyšováním energetického výdeje, z dalších prostředků jimi využívanými je vyprovokované zvracení, průjmy či užívání anorektik a diuretik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teress Teress | Web | 30. března 2010 v 19:23 | Reagovat

díkyyyyyyyyyyy!!

2 Kátikačerka Kátikačerka | 30. března 2010 v 21:50 | Reagovat

Máš to tu také moc pěkné a líbí se mi, jak se snažíš :-D  , ale já teď mám tzv. literární krizi, takže mi nějak nejde psát :-D A myslím, že tebe ( :-) teď bez urážky :-) ) by to nebavilo číct, ale pokud stojíš o moje spřátelení, tak klidně, ale omlouvám se, že sem dlouho nepříjdu.. :o) ale jinak, díky za pochválení!!! ty máš taky krásnej blog *závist* :-D  :-D

3 yey yey | Web | 31. března 2010 v 14:11 | Reagovat

[2]: juu.. :-)  děkuju a moc ráda se spřátelím :-) :-D

4 prvni--pomoc prvni--pomoc | 12. září 2011 v 18:01 | Reagovat

První co mě pobavilo: Buď přestanete jíst :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama